28. února 2018
Damídci jsou skřítci, kteří pracují v naprostém utajení, možná proto jste o nich ještě neslyšeli. Jejich úkolem je chránit pohádkový svět. Ale nikdo není dokonalý, a tak se občas stane, že se nějaká ta pohádka pomotá. V tom případě přijdou na scénu Damídci a snaží se vrátit pohádku do původu, ve kterém ji známe my, posluchači nebo čtenáři. A o tom je vlastně tato kniha. Zlá čarodějnice Čarimari chce vládnout pohádkovému světu, a proto se snaží pohádky změnit. Do každé pošle nějakého škůdce a je jen na našich krásných Damídcích, aby její padoušství napravili.Celou knihou nás provází nádherné ilustrace od Hany Kroupové. Na obrázku výše můžete vidět všechny Damídky, se kterými jsme se v knize mohli setkat. Mým nejoblíbenějším je Kouzelníček, protože má nejblíže k mé lásce k fantasy. Je velmi moudrý, rád čte a umí kouzlit. Jeho nejoblíbenější barva je černá. Naprosto se shodneme. Před každou kapitolou můžete najít takovýto krátký medailonek o každém skřítkovi, což se mi moc líbilo. 

Vytkla bych to, že příběhy byly čím dál tím kratší. S příběhem se určitě dalo více pracovat, zahrnout více zápletek a tím by byl příběh zajímavější a napínavější. A také mi přišlo nepatřičné používat v knize smajlíky, ale to je jen můj osobní názor. 

Celkově byl příběh promyšlení a líbila se mi autorova fantazie. Na druhou stranu bylo poznat, že je to autorova prvotina, ale ještě žádný učený z nebe nespadl, že? Věřím ale, že když tuto knížku koupíte malému človíčkovi (čtěte dítěti), bude se mu moc líbit. A díky velkému písmu si prvňáčci mohou už číst sami. A hlavně - můžou si prohlížet ty krásné ilustrace! Informace o knize:

Autor:                       David Řezanina
Vydáno:                    2017, Beletris
Počet stran:             70 stran
Žánr:                         Pohádky


Tímto bych chtěla Davidu Řezaninovi moc poděkovat za recenzní výtisk, který poputuje k mé skoro dvou leté sestřenici, které se kniha bude určitě líbit. 

Knihu lze zakoupit zde
Pro více info můžete navštívit stránku zde
Fanoušky Damídků se můžete stát zde 

středa, února 28, 2018
komentáře: 4 komenty
štítky , , , , ,
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This


4 komentáře:

 1. Vypadá skvěle :) Škoda, že už nejsem dítě, to bych si ji skvěle užila :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také bych si ji více užila, kdybych byla o dost menší, ale i tak to bylo příjemné čtení :)

   Vymazat
 2. Velmi roztomilá kniha, určitě potěší každé dítě! Skvělý tip pro maminky:)

  Knihokopka

  OdpovědětVymazat

Děkuji za přečtení článku až do konce a zanechání komentáře :)