7. června 2018

Určitě už se také nemůžete dočkat Humbooku stejně jako já! Tento článek přináším, aby bylo NA CO čekat. Nebo spíše NA KOHO! 

Nejdříve si připomene, co všechno už víme.

ČAS: sobota 6. října 2018 od 9:30
MÍSTO: Kongresové centrum v Praze
1. AUTORKA: Sara Raasch (Sníh nebo popel, Led nebo oheň)


A teď přichází chvíle, kdy se dozvíme něco nového a to 2. zahraničního autora. 
Claudia Gray je pseudonym úspěšné spisovatelky Amy Vincent, která žije v New Orleans. Dříve pracovala jako právnička, novinářka, dýdžejka a servírka. Celý život ji fascinují nevysvětlitelné záhady.
U nás této autorce vyšla v roce 2010 upíří série Evernight, která má 5 dílů. V roce 2017 u nás vyšla kniha Tisíc kousků tebe. Pokračování Deset tisíc nebí nad tebou by mělo vyjít ještě letos o prázdninách! Posledním titulem určitě potěším fanoušky Star Wars. Claudia/Amy totiž o tomto univerzu napsala příběh: Star Wars - Ztracené hvězdy. 

Akademie EvernightAkademie Evernight: Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne.
Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská šk
olní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.


Tisíc kousků tebe
Tisíc kousků tebe: Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními
verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím
jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.

Star Wars - Ztracené hvězdyStar Wars - Ztracené hvězdy: Thane Kyrell a Ciena Ree se znají už od dětství a sdílejí spolu lásku k létání. Přijetí na imperiální akademii je pro ně jako splněný sen. Jenže pak do jejich životů brutálně vstoupí galaktická občanská válka.


Četli jste od autorky nějakou knihu?
čtvrtek, června 07, 2018
komentáře: 4 komenty
štítky ,
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This


4 komentáře:

 1. Na Humbook nejspíš nepůjdu, ani ty autory moc neznám. Ale doufám, že si to všichni účastníci užijí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také autorky neznám, ale právě o tom to je - poznat nové autory :)

   Vymazat
 2. Tak letos to vypadá nadějně, obě autorky znám :) A Tisíc kousků tebe mě bavilo, takže jsem rád, že na autorka přijede na Humbook :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za přečtení článku až do konce a zanechání komentáře :)